Pátek, 31 května, 2024

Odborná soutěž T-PROFI v týmech propojila firmy s žáky

Manuální zručnost, prostorovou představivost i týmového ducha prověřila odborná technická soutěž s názvem Talenty pro firmy T-PROFI, která se konala 22. června 2022 na Výstavišti Černá louka Ostrava.

Krajské kolo této soutěže každoročně připravuje pro žáky a studenty základních a středních škol Krajská hospodářská komora MSK. Jde o unikátní formát, kterým se Komora snaží posilovat roli zaměstnavatelů při zvyšování kvality odborné přípravy, prohlubovat spolupráci škol a firem v oblasti odborného vzdělávání a v neposlední řadě také propagovat odborné vzdělávání.

Koncept odborné soutěže je zaměřen na rozvoj jemné motoriky a kreativity studentů a žáků se snahou o animaci pracovního prostředí v oblasti strojírenství a strojírenské výroby, coby nejsilnějšího a nejrozšířenějšího odvětví národního hospodářství České republiky s širokým spektrem navazujících a přímo spolupracujících subdodavatelských subjektů, ovlivňujících strukturu pracovního trhu. Koncept akce vychází z principu propagace činnosti zaměstnavatelů a žáků, kteří se aktivně zapojují do praktické odborné přípravy žáků.

Jednou z hlavních myšlenek akce je prohlubování praktických dovedností nezbytných pro úspěšné uplatnění v praxi.  Proto jsou smíšené soutěžní týmy zastoupeny zástupci firem a společně se žáky spolupracujících středních a základních škol a společně plní stejné zadání.

Hlavním úkolem soutěžních týmů bylo v časovém limitu postavit a zprovoznit zařízení z polytechnické stavebnice Merkur, a to dle zadání a instrukcí, které všichni účastníci soutěže obdrželi až na místě. Speciální příprava není vyžadována, náročnost zadání odpovídá z hlediska potřebných znalostí i dovedností věkové kategorii členů týmů.

Do letošního ročníku se zapojilo šest týmů složených ze zástupců firem a škol ve složení:

  1. BAŠISTA s.r.o., SOŠ BRUNTÁL, ZŠ Cihelní, Bruntál,
  2. Ferrit s.r.o., SOŠ Frýdek-Místek, ZŠ a MŠ Baška,
  3. LIFT COMPONENTS s.r.o., Střední škola techniky a služeb Karviná, ZŠ a MŠ Majakovského, Karviná,
  4. OSTROJ a.s., Střední škola technická, Opava, ZŠ T. G. Masaryka Opava,
  5. VÍTKOVICE CYLINDERS a.s., Vítkovická střední průmyslová škola, ZŠ Provaznická, Provaznická 831/64, 700 30, Ostrava,
  6. Weppler Group, SPŠ Ostrava – Vítkovice (Zengrovka), ZŠ a MŠ, Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6 B

Vítězný bruntálský tým firmy Bašista postupuje na republikové finále, které se uskuteční 28. června 2022 v Praze.

Zdroj: www.khkmsk.cz

RELATED ARTICLES