Sobota, 20 července, 2024

Krajská hospodářská komora MSK firmy inspiruje k cirkulárním postupům

Cirkulární ekonomika je pojem, který slýcháme a budeme slýchat čím dál častěji. Téma aktuálně rezonuje společností, stále však spousta z nás přesně neví, co si pod tímto názvem představit. 

Procesy cirkulární ekonomiky jsou z hlediska firem a podnikatelů přístupem v udržitelném rozvoji, jehož cílem je co největší zefektivnění produkce. V praxi to znamená, že by z materiálu využitém např. při výrobních procesech neměl vznikat odpad, ale měl by být využíván stále znovu a znovu, čili „cirkulovat v uzavřené smyčce“. 

Inspirovat zejména malé a střední firmy Moravskoslezského kraje k zapojení do cirkulární ekonomiky je v posledních měsících jednou z hlavních aktivit Krajské hospodářské komory Moravskoslezského kraje (KHK MSK).

„Snažíme se zejména o propojení firem a institucí, které by cirkularitě v kraji a „zeleným projektům” mohly pomoci. Na příkladech jiných fungujících cirkulárních postupů nabízíme inspirace, firmy na našich vzdělávacích akcích vidí, jak konkrétně se dá využít odpad jiné firmy k vytvoření užitečných výrobků. Z našich akcí si tedy odnesou nejen nápady, ale i kontakty na instituce a na samotné partnery k možné spolupráci,“ popisuje aktivity KHK MSK ředitelka Natálie Šitavancová.

Celý článek si můžete přečíst v magazínu POSITIV Business & Style ZDE.

RELATED ARTICLES