Úterý, 5 března, 2024

Vysokou pec č. 2 v LIBERTY Ostrava čeká zásadní oprava

LIBERTY Ostrava dočasně odstaví vysokou pec č. 2, aby mohla provést rozsáhlé opravy a modernizaci za 233 milionů korun, které zvýší stabilitu a spolehlivost pece, a snížit stav zásob.

V průběhu oprav bude zachována plná zaměstnanost a ostatní zařízení včetně vysoké pece č. 3 a válcoven zůstanou v provozu, aby mohl podnik i nadále plnit požadavky zákazníků.

Odstavení pece s vypuštěním tzv. salamandra, tedy vypuštěním veškerého obsahu nístěje vysoké pece, proběhne 26. července. Součástí rozsáhlých oprav bude například výměna chladnic, oprava sazebny včetně modernizace detekčního systému nebo opravy ocelových konstrukcí.

LIBERTY Ostrava odstavila vysokou pec č. 2 již v dubnu 2020 v reakci na pandemii koronaviru a o čtyři měsíce později, kdy se trh zotavil, výrobu opět úspěšně obnovila. V roce 2021 zaznamenala ostravská huť rekordní výrobu a s dobrými výsledky zahájila také rok 2022.

8. července 2022 podepsala LIBERTY Ostrava s předním světovým výrobce strojů a průmyslového zařízení, společností Danieli, smlouvu na dodávku dvou hybridních elektrických obloukových pecí, které umožní navýšit roční výrobu na 3,5 milionu tun oceli, snížit emise CO2 o více než 80 % a zlepšit celkovou konkurenceschopnost huti.

Zdroj: Liberty Steel Group

RELATED ARTICLES