Úterý, 5 března, 2024

Skupina HMG společně s Kia investují do polovodičů

Skupina Hyundai Motor Group (HMG), jejíž součástí je značka Kia, dnes oznámila svou investici do společnosti BOS Semiconductors, startupu se sídlem v Koreji, který navrhuje a vyvíjí řešení typu systém na čipu (SoC) a očekává spolupráci směrem k polovodičům budoucí mobility.

Společnost BOS Semiconductors, která byla založena v roce 2022, si klade za cíl vyrůst v globální společnost bez výrobního závodu. Vyvíjí systémové polovodiče založené na inovativních technologiích, jako jsou vysoce výkonné polovodiče s nízkou spotřebou, procesory, grafické karty a vysokorychlostní signálová rozhraní, která jsou pro automobilové polovodiče nezbytná.

Počínaje touto investicí plánuje skupina neustále hledat různé polovodičové technologie související s automobilovým průmyslem a spolupracovat s různými čipovými společnostmi, aby zajistila konkurenceschopné polovodiče pro automobilový průmysl.

Pro tento podnik HMG využila druhý fond své otevřené inovační platformy ZER01NE, který vytvořila v únoru 2021 společně se společnostmi Hyundai Motor Company, Kia Corporation a Hyundai Motor Securities spolu s externími investory, včetně Korea Development Bank a Shinhan Bank.

Druhý fond ZER01NE má oproti prvnímu fondu, vytvořenému v roce 2018, rozšířený investiční cíl a rozsah. Skupina využívá druhý fond k aktivnímu investování do slibných startupů, které podpoří její budoucí podnikání v oblasti mobility, jako je pokročilá letecká mobilita, ekologická vozidla, propojené automobily, umělá inteligence a robotika.

„Očekáváme, že se společnost BOS Semiconductor stane jedním z našich strategických partnerů a přispěje ke konkurenceschopné polovodičové technologii budoucí mobility skupiny,“ uvedl Dr. Youngcho Chi, prezident divize inovací společnosti HMG. „Za tímto účelem bude skupina i nadále spolupracovat s různými partnery v oblasti polovodičů a zároveň investovat a podporovat další slibné startupy.“

Zdroj: www.kia-express.cz

RELATED ARTICLES