Sobota, 22 června, 2024

LIBERTY Ostrava představila nově pořízenou horizontální vyvrtávačku

LIBERTY Engineering Products Ostrava, dceřiná společnost LIBERTY Ostrava, přivítala své strategické zákazníky na svém historicky prvním Zákaznickém dni. Společnost využila této příležitosti k představení své nově pořízené horizontální vyvrtávačky WT200H CNC, která umožňuje opracovávat výrobky o rozměrech cca 5krát 10 metrů do hmotnosti až 150 tun. Zákazníkům stroj předvedla v akci při obrábění super těžké kokily o hmotnosti 140 tun, rekordně velké kokily vyrobené v tamní slévárně, která v první polovině července zamíří k britskému zákazníkovi Sheffield Forgemasters.  

Horizontální vyvrtávačka je svého druhu jediná v ostravském regionu a byla vyrobena v plzeňské Škodovce, která patří v této kategorii strojů ke světové špičce. Nově pořízená horizontální vyvrtávačka bude primárně využívána k opracování nadrozměrných a super těžkých kokil až do hmotnosti 150 tun, které slouží k odlévání oceli, surového železa, kovů nebo jiných slitin.

Otto Mischinger, ředitel a jednatel společnosti LIBERTY Engineering Products Ostrava uvedl: „Historie naší slévárny sahá až do padesátých let minulého století a právem jsme tedy hrdi na zkušenosti a profesionální práci všech našich zaměstnanců, kteří za více než 70 let provozu pomohli k šíření dobrého jména naší slévárny po celém světě.  A za to jim patří obrovský dík!   Naše slévárna patří díky možnosti vyrábět odlitky až do hmotnosti 150 tun k největším na světě. V Evropě jsou dnes jen tři slévárny schopné odlít tak velké produkty. Proto se na nás obracejí zákazníci z celého světa a devadesát procent našich zakázek pochází právě ze zahraničí včetně Indie a Mexika. Bylo pro nás potěšením přivítat na našem Zákaznickém dni odběratele z Itálie, Francie, Německa a Velké Británie, kteří se mohli potkat s našim skvělým týmem a vidět naši slévárnu v akci. Náš obchodní tým měl příležitost individuálně jednat o jejich požadavcích na nadcházející období.“

Zdroj: TZ Liberty Ostrava

RELATED ARTICLES