Sobota, 2 března, 2024

Český Huisman mění název, očekává nárůst poptávky a směřuje k větší zakázkové samostatnosti

Přední tuzemská strojírenská společnost Huisman Konstrukce od 1. listopadu 2023 přechází na nový obchodní název Huisman Czech Republic. Významná změna vyzdvihuje pevné zakotvení výrobního závodu v České republice a také odráží její blízké propojení s celou nadnárodní skupinou Huisman.

Nový název Huisman Czech Republic včetně nového loga v plné míře odráží principy pojmenování lokací, odpovídá globálnímu standardu v rámci nadnárodní skupiny Huisman a lépe vystihuje místní geografickou identitu sviadnovského závodu. „Špičkové produkty a služby dodáváme zákazníkům do celého světa již přes 25 let. Změna názvu a loga ještě více zdůrazní silnou pozici na českém trhu a vystihne naši místní příslušnost,“ uvádí Karel Pavlíček, Managing Director ze závodu Huisman Czech Republic.

Český Huisman navrhuje a vyrábí komplexní zařízení s vysokou přidanou hodnotou a je tak spolehlivým a žádaným partnerem pro přední světové firmy z námořního, energetického nebo zábavního průmyslu. „Letošní výrobní kapacity budeme mít využity nad rámec dřívějších odhadů a stejný trend vysoké naplněnosti výrobních kapacit očekáváme také v roce 2024. V rámci strategie budeme zvyšovat podíl zakázek, které budou kompletně realizované v České republice, tedy od návrhu řešení až po realizaci u zákazníka. Rovněž plánujeme rozšířit naše produktové portfolio o standardizované sériově vyráběné typy jeřábů,“ představuje plány Karel Pavlíček.

Huisman, který působí v České republice od roku 1997, zaměstnává ve Sviadnově 400 lidí a z toho 90 jich pracuje v konstrukčním a vývojovém centru, kde se podílejí na vývoji nových zařízení nejen pro český závod, ale pro celou nadnárodní skupinu Huisman. Čeští konstruktéři a strojaři tak například stáli za vývojem a výrobou mobilní vrtné soupravy LOC 400 včetně simulátoru pro zaškolování vrtařů nebo se podíleli na výrobě největšího námořního jeřábu na světě s nosností 10 000 tun.


O společnosti Huisman:

  • Společnost Huisman, která působí ve Sviadnově od roku 1997, je specialista v konstrukčním navrhování a výrobě „hi-tech“ strojírenských výrobků s vysokou přidanou hodnotou pro energetický, námořní, těžební, železniční a zábavní průmysl.
  • Mezi produkty firmy patří námořní a pozemní jeřáby, mobilní vrtné soupravy, řešení pro pokládání potrubí v moři, zařízení pro zábavní průmysl, podvozky pro stavební a údržbová kolejová vozidla, kompozitní trubky a další.
  • Výrobky společnosti Huisman míří zejména na export do celého světa. Zařízení ze Sviadnova je možné vidět například v Mexickém zálivu, u pobřeží Afriky, na amerických ropných polích, v západní Austrálii nebo v Hongkongu.
  • Mezi nejvýznamnější zákazníky českého Huismanu patří společnosti BMS, Heerema, Subsea 7, COSCO, Vekoma.
  • Ve spolupráci se společností SAAB Czech společnost Huisman vyvinula simulátor vrtné soupravy pro zaškolování vrtařů.
  • Česká společnost je členem nadnárodní skupiny Huisman, která byla založena v roce 1929 v Nizozemí a centrála včetně vedení se nachází ve městě Schiedam. Kromě Sviadnova má Huisman výrobní závod v holandské centrále a také v Číně. Obchodní zastoupení včetně projektové a servisní podpory je dále ve Spojených státech amerických, Brazílii, Singapuru a v Norsku.

Zdroj: TZ Crest Communications Ostrava s.r.o.

RELATED ARTICLES