Čtvrtek, 13 června, 2024

ABB kupuje R&D inženýrskou společnost s cílem dalšího rozvoje automatizace řízené AI a softwarem

Společnost ABB oznámila, že se dohodla na převzetí většinového podílu poskytovatele softwarových služeb Meshmind, díky čemuž rozšíří své možnosti výzkumu a vývoje v oblastech AI, průmyslového internetu věcí (IoT) a strojového vidění. Touto akvizicí ABB spojí inženýrský talent, AI a softwarové znalosti, a vytvoří tak nové globální R&D centrum, které dále urychlí vývoj inovativních řešení pro automatizaci v rámci divize Průmyslové automatizace (B&R).

Integrace přibližně 50 zaměstnanců firmy Meshmind rozšíří spolupráci s týmy B&R v oblasti výzkumu a vývoje zahrnující systémy strojového vidění s hlubokým učením, inženýrské nástroje podporované AI, a vývoj aplikací IoT. Spolupráce bude probíhat ze sídla firmy Meshmind v Sarajevu v Bosně, které tak bude sloužit jako nové globální centrum výzkumu a vývoje B&R pro vývoj AI a softwaru. Finanční detaily transakce, jejíž uzavření se očekává v 1. čtvrtletí roku 2024, nebyly oznámeny.

“Tato akvizice navazuje na náš úspěšný vztah s firmou Meshmind a díky ní vznikne nové centrum výzkumu a vývoje pro B&R,” řekl prezident divize Průmyslové automatizace Joerg Theis. “Tato nejnovější investice, jež je součástí našeho širšího ekosystému zahrnujícího univerzity, partnery a start-upy, posílí naše schopnosti a odbornost pro tvorbu řešení, která usnadní život našim zákazníkům a pomůže jim utvářet budoucnost jejich odvětví.”

Tato investice navazuje na nedávnou akvizicí firmy Sevensense, vedoucího poskytovatele navigační technologie s 3D viděním podporované AI pro autonomní mobilní roboty (AMR). Společně zdůrazňují strategické investiční zaměření společnosti ABB a B&R na inovativní softwarová řešení a řešení v oblasti AI, která přinášejí jejich zákazníkům přidanou hodnotu prostřednictvím nejproduktivnějších a nejefektivnějších technologií.

ABB je technologický lídr v oblasti elektrotechniky a automatizace umožňující udržitelnější budoucnost. Spojením technického know-how a softwaru přináší řešení pro optimalizaci výroby, dopravy, rozvodu a distribuce energie a provozu budov. ABB je špičkou v oboru už přes 140 let a se svými 105 000 zaměstnanci přináší na trh inovace urychlující transformaci průmyslu.

Zdroj: ABB

RELATED ARTICLES