Pondělí, 24 června, 2024

16. Setkání Patriotů MSK, večer plný sdílení zkušeností a inspirace

Ve čtvrtek 9.11. se v ostravském Pokladu uskutečnilo 16. Setkání Patriotů MSK. Událost byla otevřena široké veřejnosti a hostila význačné řečníky, kteří sdíleli své cenné znalosti a zkušenosti. 

Celým programem nás provázel Tomáš Buchwaldek, zakladatel Patriotů MSK, a Martin Hykel, advokát a partner ve společnosti 3ADVOKÁTI. Ti své moderování pojali velmi vtipným a neotřelým způsobem, publikum se bavilo a ocenilo jejich projevy nejen smíchem, ale i potleskem.

16. Setkání Patriotů MSK patřilo třem hlavním řečníkům, Věře Palkovské, Petru Jahnovi a Václavu Novákovi. Věra Palkovská, primátorka města Třince, se ve svém projevu zaměřila na tzv. work life balance. Rozpovídala se, jak zvládá (a také, jak zvládala v minulosti se třemi malými dětmi) skloubit rodinný a pracovní život, o tom, jak sice nepeče a nevaří, zato umí jídlo uLOVIT. Poznamenala, že se rozhodně nesnaží udržet Třinečáky v rodném městě, naopak, ať vyrazí do světa a okusí tamní život. Sama ví, že se do Třince sami vracejí, stejně tak, jako její tři, dnes už dospělé, děti. „Chci, aby byl Třinec takový, aby v něm lidé chtěli žít, ne, že musí,“ řekla závěrem. 

Druhým řečníkem byl Petr Jahn ze společnosti SprayVision, jenž se svým společníkem vybudoval za pět let firmu, která patří mezi nejúspěšnější místní start‑upy. Jako jediní na světě vyvinuli a patentovali digitalizaci lakovacího procesu. Zákazníky mají skoro na každém kontinentu. Porsche, Lamborghini, Audi, Volkswagen, Hyundai, Toyota, Plastic Omnium. I přes to, že slaví úspěchy a pohybují se pouze v černých číslech, dnes by udělal při zakládání firmy pár věcí jinak: Vzal bych si více peněz, vytvořil větší tým, všechno by bylo rychlejší,“ řekl otevřeně. „Je to ale o zkušenostech, vše je tak, jak má být. Cíl máme od začátku jasný. Být globální jednička. Tam směřujeme. Do budoucna bychom se chtěli rozrůst a věnovat se více oborům, ne jen lakování,“ uzavřel svůj výstup.

Posledním respondentem byl Václav Novák, nejslavnější český krizový manažer. Zachránce ocelářských Vítkovic, Setuzy, ČSA a dalších podniků. Učitel indiánů, investor a milovník života. Muž pevných zásad a jasně strukturovaného času. Dvakrát ho citovali ve Financial Times. Říká o sobě, že je obchodník s nadějí. A jakou úlohu má podle něj krizový manažer? Jednoduchou – musí vytvořit plán, strukturu, napsat scénář, režírovat a sehrát hlavní roli. Na otázku moderátorů: „a kdy si vás vlastně do firmy zavolají?“ „Došly prachy, vždycky,“ vtipně odvětil. 

Po networkingové a jídelní pauze následovala panelová diskuze s řečníky, tzv. Ždímačka. Poté si návštěvníci užili afterparty s vinným a rumovým barem.

Celá akce se nesla v duchu nových příležitost, sdílení zkušeností i propojení účastníků a navázání nových partnerství.

17. Setkání Patriotů MSK se uskuteční 14.11.2024. Toto datum si tedy poznamenejte do svých diářů. Vidíme se tam!

RELATED ARTICLES