Středa, 19 června, 2024

Soutěž Stavba Moravskoslezského kraje zahájena

Po úspěšném 16. ročníku soutěže Stavba Moravskoslezského kraje započaly přípravy dalšího, již 17. ročníku. Zájemci do něj mohou svá stavební díla přihlásit do 15. března 2023.

„Stavby, které v minulém roce v Moravskoslezském kraji vyrostly, jsou hmatatelným důkazem dynamického rozvoje našeho regionu. Věřím, se do soutěže opět přihlásí celá řada zajímavých projektů, a to i přes potíže, které stavbaři museli překonávat v souvislosti s válkou na Ukrajině, energetickou krizí a zvyšujícími se cenami. Moravskoslezský kraj se soutěže každoročně účastní, vloni nám udělala radost ocenění za nově vybudované Muzeum nákladních automobilů Tatra v Kopřivnici nebo za revitalizaci zámeckého parku a saly terreny zámku Bruntál,“ řekl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák.

Hlavním záměrem této soutěže je seznámit laickou i odbornou veřejnost s úrovní stavitelství a architektury v kraji, prezentovat a propagovat projekty, stavby, přiblížit tvůrce těchto staveb a jejich nejlepší stavební díla.

Za uplynulých 16 let jsme ocenili stavby, které zcela zásadně a pozitivně ovlivnily Moravskoslezský kraj. Tato stavební díla jsou svědectvím odvahy investorů, kreativity architektů, nápaditosti projektantů a řemeslné zručnosti zhotovitelů. Jako svědkové času svého vzniku tu s námi jejich díla zůstávají po staletí,“ zmínil technický ředitel Svazu podnikatelů ve stavebnictví ČR Pavel Ševčík.

Přihlášky mohou zasílat architekti, projektanti, investoři, majitelé objektů nebo stavební firmy a zapsat tak do soutěže dokončené a zkolaudované stavby v Moravskoslezském kraji od počátku roku 2021 do konce roku 2022.

Vyhlašovateli této prestižní akce jsou Svaz podnikatelů ve stavebnictví, Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků a Obec architektů, pobočka Ostrava ve spolupráci s Moravskoslezským krajem.

Více informací naleznete na webu soutěže Stavba MSK nebo Facebooku.

Zdroj: msk.cz

RELATED ARTICLES