Pondělí, 26 února, 2024

Ostravské projekty výrazně uspěly v soutěži Stavba roku

V pražském Rudolfinu se konalo vyhlášení výsledků letošního ročníku prestižní celostátní soutěže Stavba roku. Ostrava měla v podobě nominací hned několik želízek v ohni. Tři z nich se nakonec dočkala na slavnostním galavečeru ocenění.

Cenu za mimořádný význam revitalizace památkového objektu vzešlé z veřejné soutěže získala přestavba historických městských jatek na sídlo galerie současného umění PLATO.  Cena ministerstva pro místní rozvoj pak byla udělena novému City Campusu Ostravské univerzity na Černé louce. Projektu cyklopropojení středu města s Dolními Vítkovicemi, zahrnující lávku pro pěší a cyklisty, se dostalo ceny odborného časopisu Stavebnictví, který byl mediálním partnerem akce.  Osobností stavitelství a architektury porota vyhlásila Josefa Pleskota, jehož jméno je spojeno hned s několika zásadními stavbami na území našeho města. Sám Josef Pleskot je od loňského roku taktéž držitelem Ceny města Ostravy.

Úspěchy výše zmíněných projektů představují nezvratný důkaz architektonického a urbanistického rozvoje, jímž Ostrava v posledních letech prochází. Vedení města hodlá v tomto nastoupeném trendu nadále pokračovat.

Zdroj: ostrava.cz

Foto: citycampus.osu.cz

RELATED ARTICLES