Sobota, 2 března, 2024

Vertikální hydroponické pěstování microgreens ve firmách – ukažte svým zaměstnancům zdravější cestu

Poskytování firemních benefitů se v posledních letech stalo nedílnou součástí firemních strategií. Cílem těchto výhod je zlepšit pracovní atmosféru, zvýšit celkovou spokojenost zaměstnanců a přispět k jejich osobnímu a profesnímu rozvoji. Jedním z témat, které nyní rezonuje mezi personalisty renomovaných společností a firem, je zdraví zaměstnanců, zdravé firemní stravování a podpora zdravého životního stylu. Ostravská společnost MoraviaLab s.r.o., která se zabývá výzkumem, vývojem a výrobou vertikálních hydroponických systémů na pěstování zeleniny, bylin a microgreens, zareagovala na tento celosvětový trend a uvádí na trh velmi unikátní a inovativní vertikální hydroponický systém na pěstování microgreens, který může přispět nejen ke zdravějšímu firemnímu stravování, ale může zaměstnancům nabídnout také další zajímavý benefit. 

Designový pěstební systém nabízí firmám a společnostem možnost velmi snadného pěstování zdravé mikrozeleniny, která je připravena ke konzumaci každý den v roce. Systém obsahuje prvky automatizace a je velmi jednoduchý na obsluhu i údržbu. Rostlinky ke svému růstu využívají pouze vodu. Microgreens rostou na bio certifikovaných rohožích z přírodních materiálů a doba růstu nabízených druhů se pohybuje kolem sedmi dnů. 

Microgreens jsou malé mladé výhonky rostlin, které jsou sklízeny velmi brzy poté, co začnou růst. Mají velmi intenzivní chuť a ve srovnání s dospělou zeleninou mají též koncentrovanější množství živin. Studie ukázaly, že některé druhy microgreens mohou obsahovat až čtyřicetkrát více vitamínů než dospělá rostlina.

„Nabízíme výrobek, který je na trhu unikátní a má velkou přidanou hodnotu,“ vysvětluje ředitelka společnosti Zuzana Šitavancová. „Naším cílem bylo vytvořit pěstební systém, který svým moderním a funkčním designem povznese každý interiér a bude využíván širokým spektrem uživatelů.“ 

Pořízením pěstebního systému mohou společnosti vylepšit nejen kvalitu závodního stravování, ale mohou zaměstnancům nabídnout i nový benefit, který jim pomůže doplnit vitamíny a minerály přírodní cestou. Přebytky produkce si mohou zaměstnanci odnášet domů nebo si připravit zdravou a chutnou svačinku přímo v práci.  

Společnost MoraviaLab s.r.o. zajišťuje v rámci České republiky servis systému, ale nabízí také doplňkové služby, jako je zavážení předklíčených microgreens přímo do firmy, prodej rohoží a semen a zpětný odběr použitých bio rohoží, které jsou dále využívány jako krmivo pro drůbež. 

Celý článek včetně anglického překladu naleznete v magazínu POSITIV & Style 3/2023 ZDE.

RELATED ARTICLES