Středa, 19 června, 2024

Frýdek-Místek znají v mnoha zemích světa

Krásné malé město v podhůří Beskyd, přirozená metropole lašského regionu, je také sídlem úspěšných firem. Čtyři z nich vám dnes představíme.

Společnost GO Steel a.s. slaví letos už 190. výročí. Závod tehdy založil vnuk Marie Terezie. Zaměstnával kolem 50 lidí a zpracovávalo se zde surové železo.

Dnes je to velká akciová společnost, jejímž hlavním předmětem podnikání je hutní výroba, především výroba plechů a pásů pro elektrotechniku. Jejími zákazníky jsou převážně evropské zpracovatelské společnosti. Konečné výrobky jsou prodávány na globálních trzích celého světa. Roční obrat z prodeje se pohybuje kolem 2,5 mld. Kč. Prioritou je udržitelný rozvoj a nejsilnějšími zbraněmi jsou flexibilita a kvalita.

Vyncke, s.r.o. – technologie výroby čisté energie z odpadů a biomasy

VYNCKE je světovou značkou v průmyslové energetice. Firma vyvíjí, projektuje a dodává kotle a energetické celky, které vyrábějí čistou energii spalováním různých druhů odpadů a biomasy.

To, co v řadě firem vzniká jako nevyužitelný výrobní odpad, dokáže Vyncke přeměnit na spolehlivé dodávky energie při dodržení všech ekologických a emisních limitů. Mezi zákazníky firmy můžete najít jména jako IKEA, NESTLÉ, VEOLIA…..

Vlámský rodinný podnik založený před 111 lety má dnes svou největší zahraniční pobočku v Chlebovicích u Frýdku-Místku uprostřed areálu plného zeleně. Odtud dodává Vyncke technologie především, ale nejen, na trhy Střední a Východní Evropy.

D A S spol. s r. o. – uznávaný výrobce dopravních systémů i jednoúčelových strojů a zařízení

Firma má 30 let zkušeností s výrobou dopravníků, dopravních systémů, strojů, elektroinstalace i s obráběním kovů a plastů. Kvalitní materiály doplňuje nejmodernějšími technologiemi – díky tomu získává zakázky nejen v českých firmách a v EU, ale také v Asii i Africe. Největší z nich bylo 30tunové zařízení určené pro mezipatrovou přepravu palet o hmotnosti 10 x 1 600 kg.

Řízení kvality tu není heslo, ale každodenní praxe, což potvrzuje nejen více než 500 klientů, se kterými firma dlouhodobě spolupracuje, ale také několik mezinárodně uznávaných certifikátů.

MARLENKA international s.r.o. – vášeň pro cukrářské řemeslo

V r. 2003 vznikla jako firmička s jediným zaměstnancem a vyrobila první produkty na medovém základě podle staroarménských rodinných receptur. V současnosti si produkty MARLENKA podmanily v podstatě celý svět – svou vynikající kvalitou, nezaměnitelnou chutí i velmi dlouhou trvanlivostí.

Marlenka nedávno vydražila ještě historický areál Lembergerovy textilky za téměř 100 milionů korun. Firma zde počítá s investicí až miliardy korun: bude tu muzeum, firemní obchod, originální kavárna, park s letním posezením i fontána.

Celý článek naleznete v magazínu POSITIV Business & Style 1/2023 ZDE.

RELATED ARTICLES