Pondělí, 24 června, 2024

Světoznámý architekt Herbert Dreiseitl představí rozvojovou studii města Bruntál, přijďte se dozvědět více

Světoznámý krajinářský architekt Herbert Dreiseitl se znovu chystá pracovně do Bruntálu. Na začátku září zde bude prezentovat svoji práci pro naše město. Představí vypracovanou rozvojovou studii nazvanou Bridging the Gap – Vize města Bruntálu 2070.

Herbert Dreiseitl společně se svojí ženou Bettinou a týmem na dokumentu pracovali od loňského roku. Návštěva manželů Dreiseitlových v Bruntále se uskuteční rok poté, co zde byl projekt Bridging the Gap poprvé veřejně představen. Loni v září se také uskutečnily workshopy pro představitele města i širokou veřejnost, jejich výsledky i navržené kroky poté byly prezentovány v kině Centrum. Samotné práci na strategii Bridging the Gap předcházela řada konzultací se zástupci města a také dotazníkové šetření mezi občany.

V průběhu následujících měsíců se do přípravy dokumentu zapojilo sedmačtyřicet studentů z německé Hoschule für Wirtschaft und Umwelt Nürtingen-Geislingen a dalších pět studentů z pražského ČVÚT. Mladí lidé v říjnu 2022 pracovali přímo v Bruntále a poznávali město z architektonického a urbanistického hlediska, aby své poznatky vnesli do návrhů řešení pro rozvojovou studii. Veškeré vstupní informace poté posloužily jako podklad pro zpracování dokumentu pod vedením profesora Dreiseitla.

Ten nyní osobně představí výsledky práce v Bruntále. Veřejná prezentace rozvojové studie Bridging the Gap – Vize města Bruntálu 2070 se uskuteční v úterý 5. září 2023 od 17.00 hodin ve velkém sále kina Centrum. Zvána je široká veřejnost.

Blížíme se do finále úsilí, které získává hmatatelnou podobu. Začalo prakticky již v roce 2019, při prvním kontaktu s Herbertem Dreiseitlem. Nyní budeme mít příležitost seznámit se s tím, jak tento světoznámý krajinářský architekt vidí Bruntál a jeho budoucnost vlastníma očima,“ komentoval nadcházející událost místostarosta Bruntálu Petr Rys, který stál na počátku spolupráce.

Herbert Dreiseitl (68) žije v jihoněmeckém Überlingenu. Má za sebou mnoho úspěšných projektů po celém světě, včetně například Singapuru nebo Berlína, a přednáší na několika univerzitách. S Bruntálem jej silně pojí rodinná minulost: pocházejí odtud jeho rodiče, firma Herbertova dědečka v Bruntále provozovala několik obchodů.

Zdroj: mubruntal.cz

RELATED ARTICLES