Sobota, 20 července, 2024

Největší konference zaměřená na podporu rozvoje vodíkového hospodářství v ČR míří do Karlových Varů

V Karlových Varech se pod záštitou Ministerstva průmyslu a obchodu ČR uskuteční 3. ročník největší konference zaměřené na podporu rozvoje vodíkového hospodářství v České republice s názvem H2 Fórum: Na vodíku záleží. Na konferenci pořádané Karlovarským krajem ve spolupráci s Karlovarskou agenturou rozvoje podnikání, p. o. vystoupí nejvýznamnější osobnosti a odborníci, kteří v prostorách Císařských lázní povedou ve dnech 10. a 11. září 2024 diskusi o současnosti i budoucnosti vodíku.

„Ačkoli uhlí bylo a stále pro nás je naprosto klíčovou energetickou komoditou, bylo nutné nejen na Karlovarsku, ale i v dalších uhelných regionech, zahájit transformační proces a připravit se na období, kdy se těžba zastaví úplně. A právě využití vodíku se jeví jako logické řešení,” vysvětluje Patrik Pizinger, radní pro oblast regionálního rozvoje Karlovarského kraje. Vodík navíc pro uhelné regiony není žádnou novinkou. Téměř veškerá produkce i spotřeba vodíku se soustřeďuje právě do nich. 

„Karlovarský kraj, známý především jako lázeňský, bude H2 Fórum pořádat poprvé. První a druhý ročník proběhl v krajích Ústeckém a Moravskoslezském. Karlovarský kraj dotváří trio krajů, které jsou z pohledu vodíkového hospodářství nejaktivnější. Hlavním společným pojítkem je utlumující těžba uhlí a zájem regiony rozvíjet novými směry,” dodává Vlastimil Veselý, ředitel Karlovarské agentury rozvoje podnikání.

Na H2 fóru 2024 se objeví řada zajímavých odborníků jak z veřejného a akademického, tak především z komerčního sektoru. V rámci programu proběhnou odborné přednášky na téma vodíkové budoucnosti, budou představeny úspěšné projekty z Česka, ale i ze zahraničí a bude vysvětlena nutnost vzniku vodíkových údolí. Vše bude doplněno tematickou diskusí, do které se budou moci zapojit i přítomní účastníci. 

Průběžně doplňovaný program konference i registrační formulář najdou zájemci o účast na H2 Fóru na www.h2forum.inovujsnami.cz

Zdroj: TZ Karlovarská agentura rozvoje podnikání, p. o.

RELATED ARTICLES